Anul universitar 2018-2019, Semestrul 2

Pe această pagină se pot găsi informații utile pentru studenții de la următoarele specializări: Agricultură,Horticultură, Peisagistică, Silvicultură

Specializarea Agricultură (pt pagina de facebook asociată daţi un clic aici)

Punctaje: gr.1101, gr.1102, gr.1103, gr.1104, gr.1105, gr.1106, gr.1107

Tip subiecte partial:

  1. Sortarea unei baze de date: ex1, ex2,
  2. COUNTIF: ex1, ex2,
  3. DCOUNT: ex1, ex2,
  4. DAVERAGE: ex1, ex2,
  5. DSUM: ex1, ex2,
  6. DMAX: ex1, ex2,
  7. Programare liniară (metoda grafică): ex1, ex2, ex3

Informații despre proiect (sp. agricultură)

 

ORAR – 22 – 26 aprilie

MARȚI

14-16 Seminar

MIERCURI

8-10 Seminar
12-14 Seminar

 

Specializarea Horticultură (pt pagina de Facebook asociată dați un clic aici)

Punctaje: gr.2101, gr.2102, gr.2103

Tipuri exerciții seminar:

    1. Media si abaterea standart: ex1, ex2, ex3,
    2. Coeficient de variație: ex1, ex2, ex3,
    3. Interval de încredere: ex1, ex2, ex3,
    4. Testul F: ex1, ex2, ex3
    5. Testul t: ex1, ex2, ex3,
    6. Corelație liniară: ex1, ex2, ex3
    7. Regresie liniară: ex1, ex2, ex3
    8. Funcția DCOUNT: ex1, ex2, ex3
    9. Sortarea unei baze de date: ex1, ex2, ex3
    10. Funcția COUNTIF: ex1, ex2, ex3
    11. Funcția DSUM: ex1, ex2, ex3
    12. Funcția DAVERAGE: ex1, ex2, ex3
    13. Formule matematice ce se rezolvă cu ajutorul Excel-ului:

 

2.
3 4.
5. 6.
7. 8.

 

 

Informații despre proiectul de statistică(sp. horticultură)

(liste proiecte, modele proiect )

 

Specializarea Peisagistică (pt pagina de Facebook asociată dați un clic aici)

 

Specializarea Silvicultură (pt pagina de Facebook asociată dați un clic aici)

Lista prezentări:

Akchehirlian Janik Paltin
Apostol Mirel Andrei Mesteacan
Briceag Tudorică Stejar
Corniciuc Cosmin Tei
Cristea Adrian Fag
Dinu Florin Octavian Brad
Dumitru George Marian Gladita
Ilie Cosmin Dragoș Molid
Matei Iulian Adrian Frasin
Moraru Ana Maria Ginko
Olteanu Iulian Constantin Salcam
Preda Silviu Prun
Sandu Florin Daniel Cer
Sima Adrian Dumitrel Gherghinar
Spiridon Dumitru Valentin Tisa
Stan Silvian Aurel Castan comestibil
Tatulescu Adrian Radu Platan
Tretin Alexandru Ionel Alun

 

punctaje 

 

Reclame